بعضی از علاقه مندان که برای خرید گل و گیاه به مرکز فروش اینجانب ((بهبهان در گل))مراجعه می نمایند از زردی و عدم نشاط گیاهان باغچه منزلشان صحبت می کنند با پرسش و پاسخ متوجه می شوی که هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با تغذیه گیاهان ندارند،برای آنها توضیح می دهم که گیاهان برای تغذیه به یک عده عناصر احتیاج دارند. البته مقدار این عناصر برای انواع مختلف گیاهان متفاوت است.

در اغلب خاکها،مقدار نسبی این عناصر مطابق احتیاجات طبیعی گیاه نیست پس برای بدست آوردن محصول کافی و یا رشد مطلوب لازم است هر ساله مواد مورد نیاز را به خاک افزود.

تعداد عناصر مورد نیاز گیاه 16 عنصر می باشد که عبارتند از:اکسیژن،هیدروژن، کربن،ازت،فسفر، پتاس، گوگرد،کلسیم،منیزیم،آهن،روی،بر،منگنز،کلر،مس و مولیبدن می باشد سه عنصر  اکسیژن،هیدروژن و کربن   به وفور در آب و هوا موجود است عناصر اصلی که بیشتر مورد نیاز گیاه است شامل:ازت،فسفر،پتاس،کلسیم،گوگردمنیزیم سایر عناصر هم به مقدار کم مورد نیاز است.

لذا برای تقویت گیاهان موجود در باغچه ها اقدام به تهیه بسته های کود شیمیایی کاملی کرده ام که شامل عناصر مورد نیاز گیاه است کردهام و طی 10 سال گذشته استفاده کنندگان از آن راضی بوده اند.از اول مهر ماه در گلفزوشی عرضه می شود .موضوعات مرتبط:

تاريخ : دوشنبه ۱۳٩۳/٥/٢٧ | ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله دهداری نژاد | نظرات ()